ספורטאים טבעוניים: היום – זה אפשרי

אם עד לפני מספר שנים היכולת לשמור על אורח חיים טבעוני הייתה מוגבלת למדי בעבור ספורטאים, כיום התמונה השתנתה לחלוטין. כיצד? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

ספורטאים טבעוניים: כך תוכלו לשמור על סגנון החיים גם לאור הפעילות הספורטיבית

בעבור רבים, ספורט וטבעונות הם לא נושאים שהולכים ביחד. למעשה, הקשר בין ספורט לטבעונות נחשב עד לפני מספר שנים לבלתי קיים. ספורטאים שרצו לקיים אורח חיים ספורטיבי לצד תזונה טבעונית נאלצו לחפש פתרונות מחוץ לקופסא, וזאת בשל מודעות נמוכה לאורח החיים הטבעוני. עם זאת, התמונה התהפכה לחלוטין וכיום כל ספורטאי יכול לשמור על אורח החיים הטבעוני, וזאת בשל האפשרות לגוון את התזונה באמצעות תוספים טבעוניים כמו גם חומרי גלם משובחים מהם ניתן להכין ארוחות מעולות על טהרת הטבעונות. בעקבות המעבר של רבים לאורח חיים טבעוני, ניתן ואף רצוי ליצור קשר עם תזונאית המתמחה בתחום מתוך מטרה לבנות תפריט תזונה המאפשר לכם להמשיך לבנות את מסת השריר ולשמור על איזון באמצעות מגוון רחב של פירות העונה (התוצרת המקומית כאן בישראל נחשבת לתוצרת משובחת ואיכותית) לצד קטניות, תבשילים וכן מקורות צמחיים מעולים כמו טחינה ואבוקדו אותם ניתן לרכוש בכל מרכול בישראל.

נוסף לכך, ישנן לא מעט חנויות טבע ובריאות המתמחות בתחום של טבעונות ואשר נפתחו כמו פטריות לאחר הגשם בעקבות הביקוש הגבוה. המודעות הגבוהה לנושא לצד יותר ויותר ספורטאים שבוחרים לעבור לאורח חיים טבעוני מהווים ללא ספק קדמת דרך של ממש המאפשרת גם לכם כספורטאים לשמור על סגנון החיים אותו בחרתם לעצמם, וזאת למרות היותכם ספורטאים מקצועיים או חובבים.

ספורטאים טבעוניים: היום - זה אפשרי

בניית בסיס תזונתי נכון דרך גיוון במתכונים

הבסיס התזונתי של ספורטאים מקצועיים כמו גם חובבים חייב להתבסס על מתן ערך תזונתי גבוה, ועל כן באתר ויגן פרנדלי יש הרבה מידע שימושי בו ניתן להיעזר לטובת מתכונים משובחים אותם תוכלו להכין בעצמכם לטובת יצירת ערך תזונתי גבוה במסגרת האימונים. בנוסף לכך, הקפידו לבצע באופן קבוע בדיקות דם בכדי לבחון האם קיימים חוסרים תזונתיים כמו למשל ברזל וחומצה פולית. מדובר בחוסרים נפוצים בקרב ספורטאים טבעוניים ועל כן באמצעות בדיקות הדם וגיוון מתכונים עם שימת דגש על ערכים גבוהים תוכלו ליצור מערך תזונתי המבוסס על ירקות, קטניות וכן דגנים אותם ניתן לרכוש במרכולים: לחם, קינואה, דגני בוקר ועוד. התארגנות מראש על מתכונים והכנה מהווים דרך מצוינת ליצור סדר במסגרת הארוחות כמו גם להתמודד עם מצב של רעב מוגבר לפני או לאחר האימון.

ידע הוא כוח – בייחוד בעבור ספורטאים טבעוניים

אין ספק כי להיות ספורטאי טבעוני עשוי להיות מאתגר במיוחד. אולם, לאור המודעות הגבוהה לנושא של אורח חיים טבעוני ישנן היום לא מעט דרכים בהם ניתן להרחיב את הידע, ובהתאם לכך ליצור תוכנית תזונתית בהתאמה אישית. פודקאסטים בנושא בריאות ואוכל זמינים להאזנה מכל מקום, והם מהווים כר ידע פורה בו ניתן להיעזר לטובת מציאת הנוסחה המתאימה ביותר בעבורכם. באמצעות האזנה לדבריהם של מומחים בתחום כמו גם יצירת קשר עם ספורטאים טבעוניים ברשתות החברתיות תוכלו גם אתם להתגבר על הקשיים הנלווים ולספק לעצמכם ידע ששווה לא מעט כוח, לא רק לטובת שמירה על הבריאות אלא גם לטובת שיפור הביצועים הספורטיביים שלכם.

לסיכום, היכולת לסגל אורח חיים טבעוני בצורה בריאה ביחד עם אימונים מאומצים הוא מאתגר למדי. החדשות הטובות הן שכיום בזכות המודעות הגבוהה וכן שפע האפשרויות ניתן ואף רצוי לייצר אורח חיים מאוזן המבוסס הן על טהרת הטבעונות והן על שיפור היכולת הספורטיבית, בהתאם להרגלי תזונה נכונים ומאוזנים.