רוכבי אופניים מקצועיים: הגיע הזמן לבטח את עצמכם בביטוח בריאות

רכיבה מקצועית על אופניים כרוכה בלא מעט יתרונות בריאותיים ונפשיים, אך בין היתר היא גם כרוכה בלא מעט סיכונים. מדובר בספורט שמשלב בין אימון בעצימות גבוהה לבין ספורט אתגרי, כלומר מדובר בספורט שבקלות עשוי להוביל למגוון פציעות חמורות. פציעות בגין שחיקה של איברים, תנאי שטח בעייתיים, או רכיבים לא מטופלים באופניים, כאלו שעלולים להוביל לשורת תאונות, ומכאן שגם לבעיות רפואיות מורכבות. מכאן ממש כפי שמקפידים על מתיחות בתום הרכיבה וממש כפי שמקפידים על שתייה מספקת ועל אימונים שבועיים, כך גם יש להתנהל באופן מקצועי סביב כל מה שנוגע לשמירה על הבריאות ועל המצב הכלכלי – חשוב להתחיל לחשוב על ביטוח בריאות ייעודי עבור רוכבי אופניים מקצועיים.

חושבים היום עבור העתיד

מדוע ביטוח בריאות עבור רוכבי אופניים מקצועיים כה חשוב? ראשית בשל השקט הנפשי שהוא מציע. הידיעה שאם תקרה תאונה, ישנו ביטוח מקיף מותאם אישית מאוד חשובה. ידיעה זו מאפשרת לצאת לדרך ולתת את הכול, מבלי לחשוש שסיבוב לא נכון יוביל להליך רפואי שייפגע קשות במצב הכלכלי של כל המשפחה. כמו כן, ביטוח בריאות פרטי ייעודי מאפשר לדעת שברגע האמת מיטב הרופאים וההליכים הרפואיים יהיו זמינים, מגוונים ומובילים, כך שיוצעו התנאים הטובים ביותר כדי לחזור למסלול בצורה כמה שיותר מהירה. מי שקורא זאת וניזכר בריאיון עם אבנר הייזלר בדה מרקר, נזכר בו מסיבה טובה. בריאיון הייזלר מסביר עד כמה תחום הביטוחים מתקדם כיום, כך שלא מעט אנשים שמגיעים מעיסוקים ספורטיביים זוכים ליהנות מביטוח שמעניק התאמה מלאה.

רוכבי אופניים מקצועיים: הגיע הזמן לבטח את עצמכם בביטוח בריאות

מה כוללת הפוליסה?

אז מהו אם כן ביטוח בריאות ייעודי עבור רוכבי אופניים מקצועיים? כפי שמציין הייזלר, תחום הביטוחים אכן השתדרג מאוד בשנים האחרונות, כך שביטוח פרטי מאפשר משחק רב, בהתאם לשורת דגשים אישיים. כך למשל ניתן לשלב ביטוח צד ג', ביטוח אימונים ותחרויות בחו"ל, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים וכדומה. בנקודה זו רבים עשויים לשאול מדוע ביטוח בריאות עבור ספורטאים אינו מספק – מדוע חשוב לבחור דווקא בביטוח כה ממוקד שמיועד במיוחד עבור רוכבי אופניים מקצועיים? ובכן פה ראוי לתת להייזלר לענות. כפי שציין אבנר הייזלר בגלובס, בתחום הביטוחים ככול שיותר ממקדים את התנאים, הצרכים והמאפיינים האישיים, כך יוצאים יותר מורווחים ומכוסים. הרעיון הוא לשלם על כמה שפחות סעיפים לא רצויים ובמקביל לקבל כמה שיותר סעיפים חיוניים. מכאן שאם זוכים למצוא ביטוח ייעודי מותאם אישית למקצוע ולתחום העיסוק, רק הגיוני לנצל זאת, אם כי כמובן שגם הכרחי לעבור היטב על סך הסעיפים – לבצע בדק בית אישי.

בוחרים פוליסה באופן מושכל

ציינו שגם אם הפוליסה ייעודית עבור רוכבי אופניים, עדיין הכרחי לבחון מה בדיוק היא מכסה. זה אומר שיש לבחון מהם גבולות הכיסוי, מהי הפרמיה החודשית, האם הכיסוי כולל תחרויות, האם הכיסוי כולל פגיעות של תלמידים, האם הביטוח כולל רכיבה אתגרית, האם הביטוח כולל רכיבה באופנים חשמליות וכדומה. בנקודה זו רבים עשויים ללכת לאיבוד, ועל כן חשוב לקבל גיבוי של מומחה בתחום הביטוחים. מומחה בתחום יסייע לא רק לבחור בפוליסה המתאימה והאמינה ביותר, אלא הוא גם יסייע להתאים אותה לשורת דגשים אישיים. כמו כן, חשוב לדעת שככול שבוחרים ביטוח יותר מותאם אישית, בעת הצורך המענה יהיה יותר מדויק. שורה לסיכום? בין היתר חשוב לדעת שההיעזרות במומחה בתחום הביטוחים חשובה לא רק עבור בחירת הפוליסה, אלא גם עבור הפעלתה – אם יתעורר הצורך.