מה הקשר בין קנאביס לעיסוק בספורט?

זה לא משנה מה אתם חשובים לגבי צמח הקנאביס ומהי העמדה שלכם לגביו, אתם לא יכולים להתכחש לעובדה כי מדובר באחד הנושאים המדוברים ובאחד מהחומרים בשימוש הפנאי הנפוץ ביותר בקרב אנשים בעולם כולו. לרוב מדברים על נושאים של לגליזציה בעד ונגד, מנסים להבין אם ההשפעות של הצמח על הגוף הן טובות וחיוביות או דווקא שליליות, דנים בשאלה מתי מומלץ להתחיל להשתמש בקנאביס והאם יש גילאים שהם צעירים מדי וכמובן מדברים לא מעט על השימושים הרפואיים של הצמח. לצד כל אלו, ישנו נושא אחד שגם הוא מקור לעניין לא קטן ונוגע לשאלה האם הקנאביס תורם לעיסוק בספורט ומומלץ לספורטאים או שמא דווקא ההיפך. לפני שנתחיל נאמר שהתשובה לשאלה הזאת היא לחלוטין לא חד משמעית ואם אתם מצפים לתשובה ברורה לצערנו אי אפשר לתת כזאת. עם זאת אפשר בהחלט לסקור את העמדות השונות ולעשות בחירה מושכלת בעצמכם. הנה כמה דברים שכדאי לדעת.

אופן הצריכה

לפני שנדבר על הצמח והשפעותיו, חשוב לומר כמה מילים על אופן הצריכה של קנאביס. מרבית המשתמשים גורסים את התפרחת היבשה בעזרת מכשיר שמשמש לגריסת פרחים המוכר יותר בשם גריינדר. מכאן והלאה השימוש הנפוץ הוא באמצעות עישון של ג'וינטים, באנגים או מקטרת ושריפה של הצמח. צריך להבין שפעולת העישון היא לא בריאה ופוגעת בגוף ובכושר הגופני וזה לא משנה מה מעשנים. זה נכון אפילו יותר אגב לאלו שמערבבים את הקנאביס עם טבק ובמקום זה אפשר לאדות את הפרחים הגרוסים, דבר שהוא פחות הרסני לגוף ולריאות.

מה הקשר בין קנאביס לעיסוק בספורט?

בלי השפעה פיזית של ממש

חשוב להבין שלצד ההשפעות הפסיכואקטיביות של צמח הקנאביס, ניכר כי אין לו השפעה ממשית על הגוף במובן הפיזי. לאחרונה הודיעה מנהלת ה-NBA שהיא ליגת הכדורסל המובילה בעולם, שהיא מפסיקה לעשות בדיקות אקראיות בקרב השחקנים לאיתור שאריות קנאביס בגוף. הסיבה לכך היא שבניגוד לחומרים אחרים כמו ממריצים שלהם יש השפעה לא הוגנת על התחרות, הקנאביס לא ממש עושה את אותו דבר ועל כן אנו רואים גם ספורטאים מפורסמים רבים שביניהם גם המתאגרף האגדי מייק טייסון, קוראים להסיר את האיסור לשימוש בקנאביס בקרב ספורטאים. מעבר לכך, יש כאלו שמאמינים שלקנאביס השפעה חיובית על ספורטאים לאחר האימון שכן הוא מקל על העומס על השרירים ועל שרירים תופסים וכן יכול לספק רגיעה מנטלית בין התחרויות. אך האם ישנן השפעות שליליות? בואו ננסה להבין.

ההיבט הפסיכולוגי

אם תשאלו את המתנגדים הגדולים, אלו שמאמינים שקנאביס וספורט זה משהו שלא צריך ללכת יחד בשום אופן, הם יגידו לכם שהבעיה הגדולה ביותר היא ההשפעה הפסיכואקטיבית של הצמח לטווח הארוך. משתמשים קבועים בקנאביס מדווחים על ירידה במוטיבציה לעשות דברים לאורך זמן, כאשר יש כאלו שמעידים כי פעולות פשוטות שעשו בעבר ללא השפעת הקנאביס, קשה מאד לעשות לאחר תחילת השימוש ללא ההשפעה. זה אולי פחות קריטי לספורטאים חובבים, אבל עבור ספורטאים מקצועיים שצריכים לשמור על הפוקוס שלהם בכל זמן זה עשוי להיות בעייתי.

הכל במינונים

אם אתם ספורטאים מקצועיים, נכון להיום אתם לא יכולים להשתמש בקנאביס ובין אם אתם מסכימים עם זה או לא זה המצב. אם אתם עוסקים בספורט תחביב וגם צורכים קנאביס, דעו שאפשר לשלב, אבל כמו כל דבר אחר בחיים, גם כאן כדי למנן את השימוש ולעשות את זה באופן מתון, אחרת זה בהחלט עשוי לפגוע לכם בשגרת האימונים ובמוטיבציה.