אימון טוב מתחיל בשינה טובה: 5 טיפים לשיפור איכות השינה שלנו

בעבור רוכבים חובבים או מקצועיים, לשינה יש חשיבות עצומה מבחינת היכולת להגיע ליום של רכיבה רעננים ומרוכזים אך גם לטובת התאוששות לאחר רכיבה. אם גם אתם מתקשים להירדם או מרגישים כי השינה שלכם לא טובה מספיק, להלן חמישה טיפים שאותם תוכלו ליישם כבר עכשיו, כל זאת לטובת יצירה של שיפור משמעותי באיכות השינה. מוכנים? בואו נצא לדרך!

רכישה של כרית אורטופדית

חלק בלתי נפרד מתהליך של שינוי הרגלי השינה כולל קודם כל שימת דגש על רכישה של מוצרי שינה איכותיים, כמו למשל כרית אורתופדית נוחה ואיכותית אשר תספק לכם את התמיכה המלאה לאזור הגב, צוואר ושכמות וכן תאפשר לכם להימנע ממצב שבו אתם קמים בבוקר עם שרירים תפוסים. למעשה, דרך האתר של חברת גטה תוכלו לבצע הזמנה של כרית אורטופדית העשויה מ-100% לטקס טבעי, בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על כרית איכותית שתשרת אתכם למשך זמן רב, ובהתאם לכך תסייע לטובת יצירה של שינה עמוקה ואיכותית.

שגרת לילה קבועה

העדיפו להיכנס ולצאת מהמיטה בשעות קבועות ולא לשבש את שעות השינה הקבועות שלכם, מאחר וצריך לתכנת את הגוף להירדם בשעה מסוימת ולקום בשעה קבועה. בתור רוכבי אופניים שלא פעם יוצאים לרכיבה בשעות הבוקר המוקדמות מאוד, חשוב מאוד לשמור על סדר יום קבוע הכולל כניסה למיטה כחצי שעה לפני שרוצים להיכנס לישון, בייחוד מתוך הבנה כי לשינה טובה יש השפעה ישירה על איכות הרכיבה ואף יכולת להימנע מתאונות או פציעות המתרחשת בין היתר בעקבות עייפות שמשפיעה על רמת הריכוז.

 

 

התרחקות ממסכים

לפני שאתם נכנסים למיטה, רצוי להוציא מהחדר את המכשיר הניד כמו גם לסגור את הטלוויזיה או את מסך המחשב. הסיבה לכך נובעת בעקבות האור הלבן אשר משפיע באופן ישיר על מגנון השינה הטבעי של הגוף, ובהתאם לכך עשוי לשבש את איכות השינה. בנוסף, עודף הגירויים שנוצר בעקבות חשיפה למסך משפיע על היכולת שלכם להירדם, ועל כן בתור רוכבים שרוצים לשפר את הביצועים ולהגיע מוכנים לעוד יום של רכיבה, הקפידו להוציא את המסכים מחדר השינה, כאשר כאן תוכלו למצוא טיפים מעולים ליצירה של שינה איכותית בעידן של חשיפה מתמדת למסכים.

האזנה למדיטציה

מתקשים להירדם בעקבות מחשבות טורדניות או התרגשות לקראת תחרות רכיבה? ובכן, דרך מצוינת אשר עשויה לסייע לכם להירדם בקלות יותר יכולה להתבצע באמצעות האזנה למדיטציה. ברחבי הרשת ניתן למצוא בקלות מדיטציות ייעודיות להירדמות הכוללות גם טכניקות של דמיון מודרך, כאשר מומלץ להאזין למדיטציה כאשר אתם במיטה, מתוך מטרה להירדם בקלות ואף להוביל ליצירה של שינה איכותית ונטולת דאגות.

הימנעות מאימון רכיבה לפני השינה

העדיפו שלא לרכוב בלילה ובסמוך לשעת השינה מאחר ופעילות ספורטיבית יוצרת הפרשה מוגברת של הורמונים אשר מגבירים את רמות האדרנלין ובהתאם לכך פוגעים באופן ממשי ביכולת להירדם. אם אתם בכל זאת רוצים להתאמן, אפשר בהחלט לבחור בפעילות ספורטיבית רגועה יותר כמו למשל יוגה כשעה עד שעתיים לפני השינה, וזאת מתוך מטרה להיכנס למיטה ולהירדם במקום לחוש עוררות מוגברות.

לסיכום

כרוכבים שיודעים כי שינה איכותית היא המפתח ליצירה של אימון איכותי, מומלץ כבר עכשיו ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם בסקירה הזו, וזאת מתוך מטרה להוביל לשגרת שינה אפקטיבית שגם תאפשר לכם להתאושש במהירות לאחר אימון רכיבה אבל גם לצבור כוחות לקראת עוד יום של רכיבה מאומצת.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.