מבטחים: המדריך המלא לכל סוגי ביטוחי הרכב

בתחום ביטוחי הרכב ניתן למצוא חלוקה ברורה לשתי קטגוריות. קטגוריית רשות וקטגוריית חובה. בקטגוריית חובה נמצא את הביטוח חובה שמעוגן בחוק, ובקטגוריית רשות נמצא ביטוח מקיף לצד ביטוח צד ג'. מהם אם כן ההבדלים העיקריים בין שלל הביטוחים, מה הביטוחים השונים מכסים, כיצד נכון לבחור ביטוח ואף כיצד ניתן להשוות הצעות מחיר? מוזמנים להתחיל להבין איזה צמד ביטוחים הכי נכון פרטנית עבורכם, ועל הדרך לקבל מספר טיפים יעילים ורלוונטיים.

לפני שמבטחים מיישרים קו

ראשית נציין שאם עומדים לסגור ביטוח חובה, מוטב לנצל את המעמד עבור רכישת ביטוח רשות, וזאת כדי להשיג מחיר אטרקטיבי. עוד נציין שכאשר עומדים לבחור ביטוח רשות מוטב לשקול האם לוותר על דמי השתתפות עצמית. עומדים לקראת סגירת ביטוח? נראה שאתם מבינים שבעוד שביטוח חובה מציע בסה"כ את אותם התנאים, הרי שביטוחי רשות מציעים מגוון הבדלים, כך שפעולת ההשוואה אינה עומדת להיות פשוטה. עם זאת, כן ניתן לקבל סיוע, ופה אנחנו מדברים על פנייה למחשבוני ביטוח, או על פנייה לביטוח בטאץ'. רכישת ביטוח חובה באתר ביטוח בטאץ' (וכמובן שגם ביטוח מקיף וצד ג') מאפשרת לחסוך זמן רב ובו זמנית להיות רגועים לגבי הכדאיות של ההצעה, פשוט כיוון שמדובר בסוכנות ביטוח מנוסה שמוצאת עבורכם את ההצעה הטובה ביותר, וזאת בהתאם לשורה של דגשים אישיים.

לא מתעסקים עם ביטוח חובה

בהתאם לחוק, כל בעלי הרכבים נדרשים לעשות ביטוח חובה. ביטוח מעין זה מעניק כיסוי לכל מי שמעורב בתאונה שבה השתתף הרכב המבוטח. זה יכול להיות הנהג, וזה יכול להיות הולך רגל, או רק טרמפיסט שהעליתם בדרך. הכיסוי מכסה הוצאות רפואיות רלוונטיות, ואף מפצה בגין אובדן כושר עובדה, סבל וכאב. עוד ראוי לחדד שלא ניתן להעביר את הרכב טסט שנתי מבלי שיש ברקע ביטוח חובה, ואף ראוי להבין שמבחינת תנאי הפוליסה לא ניתן למצוא הבדלים בין חברות הביטוח. עם זאת, כן ניתן למצוא הבדלים מבחינת המחירים, משמע גם כשמדובר בביטוח חובה השוואה בהחלט נחוצה.

 

 

ללא גבול אחריות

אם נמשיך להרחיב לגבי ביטוח חובה, נבקש לציין שבמקרה זה אין גבול אחריות מטעם חברת הביטוח, וזאת כי מדובר בנזקי גוף. מכאן שביטוח חובה עשוי לכסות אובדן עבודה שנוגע לגובה השתכרות מאוד גבוה, יכול לכסות טיפול רפואי מורכב וממושך ביעד רחוק וכדומה. לאור כל זאת אין לוותר על ביטוח חובה, הוא עשוי להוות גלגל הצלה חשוב ביותר בעת צרה. מעבר לכך, יש להבין שאם יתפסו אותכם נוהגים ברכב ללא ביטוח חובה, לא רק שהרישיון יישלל על המקום ותקבלו קנס מאוד גבוה, אלא גם עשויים להישלח למעצר.

ביטוח מקיף וביטוח צד ג'

ביטוח מקיף וביטוח צד ג' אלו שני ביטוחים שמציעים מענה מושלם בהתאם לצורך נקודתי. ביטוח מקיף מכסה מגוון נזקים שעשויים להיגרם לרכב. אם בגין נזקי טבע או מצב של טוטאל לוס, ואם בגין שריפה, גניבה, פריצה, או כוונת זדון. מעבר לכך, הביטוח מכסה מקרים שבהם מזיקים לרכוש של אדם אחר, ולו בשל רשלנות או נהיגה של נהג מזדמן. מהו אם כן ביטוח צד ג'? כאן ניתן כיסוי רק בגין נזק שנגרם לרכוש או לרכב של צד ג'. מסקנה? אם הרכב שלכם יקר ערך, מוטב להעדיף ביטוח מקיף, וההיפך.

ביטוחים משלימים

לצד סך האופציות שציינו, נעצור לחדד שקיימים תוספות שבהחלט מוטב לשקול להוסיף למשוואה, ופה בעיקר מדובר בשירותי דרך. מוזמנים לשקול להוסיף לביטוח מקיף או לביטוח צד ג' שירותי גרירת רכב, שירותי תיקון שמשות ואפילו שירותי החלפת פנצ'ר. מתלבטים? קבלו הצעת מחיר ובהתאם תקבלו החלטה. סעו בבטחה!