קסדות למבוגרים: 5 טיפים לבחירת קסדה בטיחותית

קסדות אופניים למבוגרים

רבים מאיתנו כבר גילו את הרכיבה על אופניים הן כפתרון לבעיית הפקקים והן כתחביב מהנה. לאופניים יש הרבה מאד יתרונות: עלות רכישה ותחזוקה נמוכות, יעילות בשימוש ככלי תחבורה וזמינות. יחד עם אלו יש גם סיכונים כאשר הגדול מכולם הוא הסיכון לפגיעה גופנית כתוצאה מתאונה או נפילה. באופניים, ממש כמו בכל רכב דו-גלגלי, אתם חשופים לפגיעות. הסיכון הזה דורש מאיתנו להתמגן בראש ובראשונה על ידי קסדת רכיבה בטיחותית.

מי שיערוך חיפוש קצר לקסדת אופניים, יגלה שזהו שוק עם מבחר עצום של מוצרים מסוגים שונים וברמות שונות. לפעמים, אנשים פשוט דוחים את הרכישה של הקסדה כי הם לא מצליחים לבחור. בואו ננסה לפשט את תהליך הרכישה על ידי חמישה טיפים בנושא.

הטיפים הבאים אינם מסודרים לפי סדר חשיבות מסוים אבל חשוב להתייחס לכולם בעת רכישת הקסדה:

תקינה: האם לקסדה יש תו תקן אמריקאי או אירופאי?

המשוכה הראשונה של כל אביזר בטיחות ובטח שגם קסדת רכיבה, היא התקינה שאותו מוצר עבר. בדקו שיש לקסדה שלכם תו תקן אירופאי או אמריקאי בנוסף לישראלי. לקסדות ממותגים מובילים יהיו את כל התקנים הללו. הבדיקה במכון התקנים כוללת מבחני ריסוק שונים וגם מוודאת שאין היחלשות של החומר לאורך זמן.

נוחות: הקפידו לרכוש קסדה נוחה שמתאימה להיקף הראש

חשוב מאד שהקסדה שלכם תהיה נוחה ושתשב טוב על הראש. זה גם עניין בטיחותי. מחקרים הראו שכאשר הקסדה איננה נוחה, אנשים נוטים לא לסגור אותה כפי שנדרש ולכן הם מקבלים הגנה ירודה יותר מאותו המוצר.

קסדות אופניים למבוגרים

התאמה לשימוש

חשוב להתאים את הקסדה לצורת וסגנון הרכיבה. רוכבים שמתניידים על אופניים חשמליים ורוכבים במהירות גדולה בין רכבים, יזדקקו לקסדה מאסיבית יותר. רוכבי שטח יבחרו בין קסדת 'קרוס קאנטרי' לבין 'דאון היל' כאשר זו האחרונה היא למעשה כבר קסדה סגורה שמגינה גם על הלסת. היא דרושה למי שעוסק בירידות שטח ארוכות ומהירות בהן הסיכון לתאונה גבוה והנזק הפוטנציאלי יכול להיות חמור.

אביזרים נלווים לקסדה

כאן מדובר על דברים כמו מצחייה או משקף. שימו לב שכאשר אתם רוכבים במהירויות שקרובות למהירויות של רכבים, הרוח כבר מתחזקת ואתם תצטרכו להגן על העיניים שלכם. הסיכון העיקרי הוא בפגיעה של כל מיני עצמים או חרקים שונים ישירות בעין. זהו סיכון כפול – גם הסיכון עצמו לעין וגם הסיכון של איבוד ראיה רגעי בעת רכיבה מהירה. אם אתם מרכיבים משקפי ראיה, וודאו שאתם מקבלים שילוב טוב ונוח של המשקפיים והקסדה. חלק מהרוכבים מזמין משקפי ראיה ספורטיביות שמותאמות לקסדת הרכיבה.

מחיר ומותגים

כאן ראוי לעצור שניה ולהרהר בחשיבות של הקסדה כמוצר. אם תפלו או תעבור תאונה, הקסדה הזו תהיה מה שיפריד בין הראש שלכם והאספלט או הרכב בו תפגעו. קסדה ממותג מוכר תהיה טובה יותר בכל היבט ולכן תספק הגנה טובה יותר.

 

כאשר אתם בוחנים רכישת קסדה חדשה חשוב שהיא תתאים לכל אחת מהנקודות הללו. יש מבחר גדול של קסדות כך שלא צריך להתפשר.