נושמים בקלות: איך נפטרים מנזלת ירוקה?

ספורטאים ורוכבי אופניים בפרט נדרשים להיות בכושר שיא, מתוך מטרה להגיע לשיפור מתמיד בהישגים. אולם, הפעילות הגופנית עלולה לגבות מחיר בשל חשיפה ממושכת לנזקי מזג האוויר, בייחוד כאשר הרכיבה מתרחשת בזמן תקופת החורף הידועה בתור תקופת השפעת. נזלת ירוקה היא אחת התופעות הנפוצות ביותר בכל הקשור לשפעת, והיא משפיעה על היכולת שלכם כרוכבים לשפר את הרכיבה שלכם אבל גם להפריע מאוד בזמן הרכיבה מאחר ואתם נדרשים לקנח את האף. כיצד מטפלים? ובכן, תופעה זו ניתנת לטיפול הן דרך תרופות אבל גם דרך תרופות סבתא שיכולות להקל מאוד על התסמינים. כיצד ניתן להיפטר מנזלת ירוקה בדרך טבעית ובהתאם לכך לנשום בקלות בזמן פעילות ספורטיבית כמו רכיבה? להלן סקירה מיוחדת:

תה עם דבש וגינג'ר

בתרבויות המזרח וספציפית בהודו נהוג להשתמש בג'ינג'ר לטובת ריפוי של מחלות דלקתיות, כמו שפעת. הסיבה לכך נעוצה בחיזוק הטבעי שהג'ינג'ר מספק לגוף, בשל רכיבים אנטי נגיפיים המצויים בתוך השורש. על מנת לקבל את כל היתרונות הבריאותיים של הג'ינג'ר רכשו את השורש בחנות טבע וגרדו אותו באמצעות פופייה אל תוך ספל תה מהביל עם תה. כאמור, נזלת ירוקה היא תופעה שיש לה מספר דרכים להתמודדות ואחת מהדרכים האפקטיביות ביותר יכולה להתבצע באמצעות שימוש בג'ינג'ר הידוע בתור היותו מזרז טבעי לניקוי רעלים מהגוף ובהתאם לכך גם תחושה טובה יותר ביכולת לנשום בקלות.

נושמים בקלות: איך נפטרים מנזלת ירוקה?

בצל פרוס

חתכו בצל לבן או סגול והניחו את הרצועות הפרוסות בסמוך למיטה. מדובר בתרופת סבתא עתיקה שנועדה לפתוח את מעברי האוויר, כל זאת כתוצאה מהאדים אותו הבצל פולט. נכון, מדובר בסיטואציה לא נעימה בשל הריח העז הנידף מהבצל, אבל לאורך זמן מדובר בתרופת סבתא פשוטה שיכולה לעודד את פתיחת מעברי האוויר ובהתאם לכך להתמודד עם הצינון.

צמחי מרפא

שימוש בצמחי מרפא לטובת ניקוי התעלות ובהתאם לכך סילוק של נזלת ירוקה נחשב לאחת הטכניקות המובילות בעולם האלטרנטיבי. החומרים הפעילים המצויים בתוך צמחי מרפא כמו  למשל שמן אקליפטוס יכול מאוד לסייע לטובת ניקוי תעלות הנשימה ובהתאם לכך גם ניקוי הסינוסים לטובת סילוק של נזלת ירוקה. לצמחי מרפא מיוחסות תכונות אנטי-דלקתיות שיכולות מאוד לסייע ועל כן רכישה המתבצעת דרך חברה המתמחה בשיווק של הצמחים הללו היא חיונית לטובת שיפור זרימת האוויר.

תמיסת מי מלח

בתוך מים שופכים מעט מלח ונושמים את התמיסה. מדובר בטכניקה  ידועה שבה נעזרים לא מעט מבוגרים כמו גם ספורטאים שרוצים לפתוח את מאווירי האוויר, ישירות לאף. נזלת ירוקה לרוב מתרחשת כתוצאה מחסימה בתעלות הנשימה ועל כן באמצעות שימוש בתמיסת מי מלח ניתן בהחלט ליצור שיפור.

לסיכום, ספורטאים ובפרט רוכבי אופניים נאלצים לא פעם להתמודד עם תופעות בריאותיות כמו למשל נזלת ירוקה וחסימה של דרכי הנשימה. באמצעות טיפול נכון המתבצע הן אצל הרופא והן ע"י תרכובות טבעיות כמו למשל צמחי מרפא, תמיסת מי מלח וטכניקות נוספות אותן הצגנו לכם כאן תוכלו ליצור שיפור משמעותי באיכות הנשימה אבל גם ביכולת להתגבר על סימפטום של נזלת ירוקה. שימו לב כי אם מדובר במצב כרוני שלא משתפר, נדרש לפנות לרופא אף אוזן גרון בכדי לבצע אבחון מדוקדק ובדיקות נוספות לטובת יצירת תוכנית טיפול מותאמת אישית, כל זאת מתוך מטרה להיפטר מנזלת ירוקה אשר מקשה על היכולת שלכם לנשום בצורה נכונה ופתוחה אבל גם משפיעה מאוד על היכולת שלכם להתאמן בצורה עקבית ולאורך זמן, בעקבות נזלת.