ראשונה במסלול: הכירו את פועלה של עמותת אחינועם בראשות האחים איל, משה ורפי אדרעי

הפעילות של עמותת אחינועם אשר נוסדה בשנת 2018 ידועה לרבים באזורי הפריפריה, וזאת בשל פעילות ענפה שמתרחשת מתוך מטרה לקדם את החברה הישראלית וכן ליצור שווין הזדמנויות. למעשה, באמצעות הפעילות הענפה הצליחה העמותה להוביל את הדגל החברתי, וכעת הגיע הזמן שגם הציבור הרחב יתרשם מהפעילות החברתית הענפה שמתבצעת ללא כוונות רווח ועם שימת דגש על הגשמה של שאיפות לעתיד, למען דור העתיד.

עמותת אחינועם – כל מה שצריך לדעת אודות פועלה למען החברה הישראלית

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה ערכית ומוסרית לדאוג לעתידה של מדינת ישראל, וזאת על ידי קידום של תוכניות חברתיות ארוכות טווח. אחת מתוכניות הדגל של העמותה מבוססת על קידום של בני נוער בסיכון, וזאת על ידי בנייה של תוכנית ארוכת טווח שנועדה להוביל להגשמה עצמית והתגברות על מחסומים, כל זאת בליווי מלא מצד מתנדבים אשר מלווים את בני הנוער החל מגיל 16 ועד להשתלבות בצבא, אקדמיה ובהמשך גם בשוק התעסוקה.

תוכנית זו זוכה לביקוש גבוה הן בשל המענה האישי שאותו מספקת העמותה והן בשל היכולת לפרוץ קדימה, כל זאת בזכות פלטפורמה חברתית שמאפשרת לאותם נערים ונערות לפרוח ולקדם את השאיפות המקצועיות והאישיות, כאשר הם מודעים לעובדה כי לכל אורך הדרך הם מקבלים את המענה לו הם זקוקים, כחלק מיצירה של מעטפת מלאה.

 

 

קידום בני נוער בני העדה האתיופית

חלק נוסף בעבודה של העמותה מתמקד בקידום של נוער המשתייך לעדה האתיופית, וזאת מתוך מטרה לאפשר להם להגדיל את הסיכויים להתקבל ליחידות מובחרות בצבא כמו גם לתפקידי קצונה. רפי אדרעי פועל למען המטרה הזו ביחד עם אחיו על ידי קידום של תוכנית מהפכנית שבמסגרתה מצטרפים בני הנוער לקבוצה שמגבירה את המוטיבציה ובכך מובילה ליצירה של שינוי ממשי, שאותו ניתן לראות כבר עכשיו עם אחוזים גבוהים של בוגרים אשר הצליחו לנפץ את תקרת הזכוכית ובהתאם לכך התקבלו ליחידות קרביות ומבוחרות לצד קבלת דרגות הקצונה. לאחר סיום הפרק הצבאי, מספקת העמותה גם ליווי אישי בזמן שהותם באקדמיה, כחלק מהבנה כי הליווי האישי הוא המפתח להגשמה עצמית, בייחוד בעבור בוגרי יחידות צבאיות שרוצים להמשיך ולהתקדם בסולם הדרגות, עד לקבלה לשוק התעסוקה בתפקידים בכירים ומבוקשים.

חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה לצד שיפוץ מבנים

אחת מהפעילויות החשובות ביותר של העמותה היא חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה. במסגרת התוכנית חולקו מחשבים למשפחות מעוטות יכולות באזור הפריפריה, כאשר לאור ההצלחה הוחלט בעמותה להמשיך את החלוקה גם בימים אלו ממש. בנוסף, מחזקת העמותה את ערי הפריפריה באמצעות קידום של תוכניות כמו תוכנית שיפוץ מבנים של ספריות ומבני חינוך, לצד קידום של חינוך מוזיקלי. הפיילוט הראשון התקיים בעיר צפת והצליח בצורה יוצאת מהכלל. בשל כך, החליטו המייסדים בשיתוף של המתנדבים להמשיך את התוכנית גם לערים נוספות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של שינוי וקידום.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי היא עמותה חברתית ללא מטרות רווח שמצליחה מזה שנים רובת לפעול בהתנדבות מלאה ועם תשוקה לעשייה. כעמותה שרואה עצמה כחלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, אפשר בהחלט לומר כי המייסדים ביחד עם המתנדבים מצליחים להתגבר על קשיים ומחסומים ובכך גם לצמצם את הפערים, כל זאת לטובת מימוש החזון – קידום שווין הזדמנויות.