שעון חכם לספורטאים – כל הסיבות לבחור בשעוני גרמין

"שעון ספורט" הוא כלי עזר שימושי ביותר, עבור אימוני ספורט מסוגים שונים. הטכנולוגיה בתחום זה השתכללה כל כך והאפשרויות כה עשירות, שמפתיע לראות כמה דברים יכול לעשות עבורכם, שעון קטן יחסית.  זאת, במיוחד כאשר מדובר במוצרים מהקצה העליון של תחום זה – מוצרי חברת גרמין.

טכנולוגיה מתקדמת והתמחות

גרמין היא בין החברות המובילות בשוק שעוני הספורט ומוצריה ידועים באמינותם. מדובר בחברה וותיקה ומוכרת וכיום, מותג גרמין מתקשר לאיכות ולמוצרים שהם מהמתקדמים מסוגם. לגרמין התמחות מיוחדת בתחום ה-GPS ומשם הגיעו בעבר הפרסום העיקרי שלה והמוניטין הגבוה. התמחות זו, עדיין מתבטאת בעולמות מקצועיים תובעניים מאוד, דוגמת עולם התעופה או הימאות. עם זאת, גרמין בולטת כיום גם בתחום השעונים החכמים, אשר כוללים כמובן הרבה יותר מיכולות GPS.

התכונות הבולטות

מגוון חיישנים שימושיים – GPS לזיהוי מיקום ובאמצעותו חישוב מרחק וקצב. חיישני דופק, חמצן בדם ועוד.

סוללה – יכולת טעינה מהירה של הסוללה ועבודה של עד 11 יום ברצף.

פרופילי אימונים מובנים – כולל HIIT (High-intensity interval training) ואימוני כוח (כולל תוצאות אישיות והצגה גראפית של קבוצות השרירים שהופעלו באימון).

אפשרויות מתקדמות עם סמארטפון – השעונים עובדים כמובן בצורה עצמאית. עם זאת, הם יכולים לעשות אפילו יותר בסיוע סמארטפון. ניתן למשל לקבל אל הסמארטפון התראות דואר אלקטרוני או טקסט.

תמיכה בעברית – דגמי השעונים שמוצעים בארץ, מגיעים עם ממשק עברי ואפליקציה בעברית עבור אנדרואיד ואייפון.

מוזיקה – לשעונים אלה, יש את היכולת לשמור עד 650 שירים במכשיר. ניתן להאזין להם באמצעות אוזניות אלחוטיות.

יכולות התאמת המכשיר להעדפותיכם – ניתן להתאים את השעון בדרכים רבות לטעמכם האישי. זאת, בין השאר באמצעות הורדת אפליקציות ווידג'טים מחנות Garmin Connect IQ.

תשלום אלחוטי – תמיכה בתשלום אלחוטי באמצעות Garmin Pay.

מסך מגע AMOLED 1.3 אינץ' ברזולוציה של 416 על 416.

אביזרים משלימים – רצועות, מגיני מסך, רצועת דופק (כולל לשחייה).

כושר, בריאות ושינה

שעוני גרמין לספורטאים, מסייעים גם ישירות בפעילויות ספורט שונות וגם בהיבטים המשלימים של בריאות ושינה. אלה שלוש דוגמאות מעניינות לכך:

חישוב "הגיל הגופני" שלכם

בני כמה אתם? התשובה איננה בהכרח רק עניין של תאריך הלידה וכמה שנים עברו מאז. מבחינה בריאותית, הגוף עשוי להיחשב כצעיר יותר או מבוגר יותר מכך. משמע, "הגיל הביולוגי" עשוי להיות שונה מ"הגיל הכרונולוגי". אז אם אתם סקרנים לדעת בני כמה אתם מבחינה ביולוגית, השעון החכם של גרמין יספק לכם את התשובה, באמצעות מידע על פרמטרים גופניים חשובים (BMI ודופק במנוחה), אופן האימון שלכם וכמובן גם הגיל הכרונולוגי.

שעון חכם לספורטאים - כל הסיבות לבחור בשעוני גרמין

"תצלום בריאות"

ניתן לקבל דו"ח בריאותי כללי, לאחר שמאפשרים לשעון לנטר לזמן קצר פרמטרים שונים בגופכם – דופק, קצב נשימה, רמת חמצן בדם ועוד.

ניטור וניתוח דפוסי השינה

שעוני גרמין מאפשרים לנטר ולנתח את דפוסי השינה שלכם. הם יתארו לכם את שלבי השינה שעברתם, ידרגו את איכותה ואף יספקו לכם מגוון הצעות לשיפור.

התאמות מיוחדות

לחלק מהשעונים יש התאמות מיוחדות, עבור סוגי פעילות ספציפיים. לדוגמא, תכונות מיוחדות עבור רצים בדגם Forerunner 55 או יכולות של שעוני צלילה בדגם Descent Mk2s.

לסיכום

כפי שראיתם בפירוט היכולות של מוצרים אלה, שעון ספורט הוא מוצר מומלץ, אשר עשוי לסייע לכל ספורטאי.