כל מה שרציתם לדעת על הקשר בין פעילות גופנית לנשירת שיער

הקשר בין פעילות גופנית לנשירת שיער

לפעילות גופנית יש חשיבות עצומה מבחינה בריאותית, ועל כך יעידו עשרות אם לא מאות המחקרים שנערכו ומצאו כי לפעילות גופנית סדירה יש השפעה משמעותית על איכות החיים ועל היכולת גם להאריך חיים. מעבר לכך, לספורט יש השפעה גם על מצב הרוח בשל הפרשה של הורמונים אשר תורמים להעלאת מצב הרוח כמו גם התמודדות עם מצבי לחץ וחרדה שהפכו לאחת הבעיות הנפוצות ביותר במאה ה 21. אולם, מעבר להיבט הבריאותי והנפשי, האם ידעתם כי קיים קשר בין פעילות גופנית לבין נשירת שיער? נשירת שיער היא תופעה נפוצה הן אצל גברים והן אצל נשים והיא משפיעה באופן משמעותי על הדימוי והביטחון העצמי. אחת הסיבות המרכזיות לנשירת שיער הוא לחץ, לצד מרכיבים גנטיים, תזונה לקויה וכן נטילה של תרופות מרשם. על כן, יצירת אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית המתבצעת באופן קבוע יכול בהחלט לסייע לטובת התמודדות עם הנשירה ואף לעכב אותה. חשוב לציין כי למרות הדעה הרווחת, נשירת שיער היא לא גזרת גורל אלא ניתן בהחלט לטפל בה באמצעים טבעיים כמו גם יצירת שינוי באורח החיים, כפי שנסביר כעת.

מה חשוב לדעת אודות נשירת שיער?

כאמור, נשירת שיער היא בעיה נפוצה שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים ממגוון רחב של סיבות. בשנים האחרונות המודעות לגבי הנושא של נשירת שיער עלתה, לא מעט בזכות טיפולים מתקדמים שמאפשרים לעכב את הנשירה ואף להוביל לצמיחה מחודשת של שיער. למעשה, שיטה להצמחת שיער טבעית היא שימוש בדרמה רולר – אביזר בעל מחטים קטנטנות החודרות את השכבה האמצעית של עור הקרקפת מתוך מטרה להמריץ את מחזור הדם ובהתאם לכך לגרום לצמיחה מחודשת של שיער. מדובר בשיטה שנמצאה כיעילה מאוד לטובת התמודדות עם נשירת שיער, אולם בשביל להגביר את האפקט של הטיפול (אותו נדרש לבצע פעמיים בשבוע ולמשך מספר דקות) מומלץ לשלב גם פעילות ספורטיבית אשר תורמת להגברת הדם לאזור הקרקפת. זאת ועוד, פעילות גופנית קבועה לצד שינוי תזונתי הכולל שימוש בתוספי תזונה ייעודים המכילים ריכוז גבוה של ביוטין כמו גם חלבונים המהווים את אבני הבנייה של השיער ניתן בהחלט לראות תוצאות מצוינות שיובילו לא רק לעיכוב של נשירה אלא גם  לצמיחה מחודשת. השילוב של פעילות גופנית, תזונה מאוזנת הכוללת צריכה מוגברת של סיבים תזונתיים לצד תוספי תזונה וכן פעילות גופנית המתבצעת באופן סדיר, כל זאת מתוך מטרה ליצור מערך תומך שיגביר את זרימת הדם, יפחית את הלחצים ובהתאם לכך יאפשר לכם להתמודד בצורה טבעית עם הנשירה.

יצירת אורח חיים בריא לטובת התמודדות עם נשירת שיער

לאורח החיים יש השפעה דרמטית על נשירת שיער, בייחוד בעבור נשים וגברים שסדר היום העמוס שלהם מקשה על ניהול אורח חיים מאוזן. מאחר ואחת הסיבות המרכזיות לנשירת שיער הוא המרכיב של אורח החיים. על כן, אם אתם סובלים מנשירת שיער חשוב כבר עכשיו לגשת לרופא לטובת ביצוע של בדיקות דם לטובת בחינת חוסרים תזונתיים שעמם ניתן להתמודד באמצעות תוספי תזונה ייעודים כמו גם מזון העשיר במינרלים לצד פעילות גופנית קבועה.

ההמלצה של משרד הבריאות היא להקפיד על פעילות של לפחות כחצי שעה ביום, ועל כן מדובר בהחלט במשימה שתוכלו לעמוד בה, לטובת התמודדות עם הנשירה. בנוסף, שימוש בשיטות טבעיות כמו למשל דרמה רולר כמו גם עיסוי של הקרקפת שלוש פעמיים בשבוע יכול גם לעודד את צמחית השיער, ובהתאם לכך להתמודד עם הנשירה.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.