בניית חניה בבית פרטי: כל מה שצריך לדעת על שער החניה

אם אתם גרים בבית פרטי ורוצים לבנות חניה עבור הרכב שלכם, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה חשוב לבדוק לפני שבונים חניה פרטית, אילו סוגי שערים קיימים ומה החשיבות בבחירה של מנוע איכותי ואמין שיחזיק לכם מעמד לאורך שנים.

לפני שמתחילים –מילה על המנוע של השער

אולי לא ידעתם, אך תצטרכו מנוע חשמלי לשער כנף כדי לפתוח אותו במהירות. המנוע החשמלי הוא למעשה הרכיב החשוב ביותר בשער של החניה החדשה שלכם. הוא זה שצריך להרים על גבו את השער, לפתוח אותו ולסגור אותו אין ספור פעמים בכל פעם שאתם נכנסים או יוצאים מהחניה. בתוך כך, אתם צריכים להקפיד לבחור מנועי איכותי שישמש אתכם לאורך שנים וייצר לכם מינימום תקלות, אם בכלל.

באופן כללי נוכל להמליץ לכם להימנע ממנועים סיניים זולים שלא מחזיקים מעמד לאורך זמן ועלולים לייצר לא מעט תקלות. התקינו מנוע איכותי תוצרת איטליה, כזה שגורם מקצועי קבע שהנפח שלו מתאים למשקל של השער. אחרת, אתם עולים למצוא את עצמכם מזמינים טכנאי שערים כל שני וחמישי וזה מאד לא נעים.

אילו סוגי שערים קיימים?

יש לכם בגדול שתי אופציות לשער עבור החניה בבית פרטי, שער הזזה ושער הרמה. שער הזזה הוא שער בעל כף אחת שנפתח הצידה על גבי מסילה ייעודית. קחו בחשבון ששער ההזזה צריך להיפתח לאן שהוא, כלומר אתם צריכים למעשה להשתמש ברוחב כפול עבור הפתיחה שלו וזה גוזל לא מעט מקום.

 

 

לעומת זאת, שער הרמה הוא שער בעל כנף אחת או יותר שנפתחות באמצעות תנועת הרמה פנימה או החוצה. השער הזה מתאים במיוחד לחניות שבהן אין מספיק מקום על מנת להתקין שער הזזה. אם זה המצב, אנחנו ממליצים לכם להתקין שער הרמה שנפתח כלפי חוץ, זה שער שנחשב לנוח יותר לתפעול במיוחד כשמבקשים לצאת עם הרכב מהחניה.

מה חשוב לדעת לפני שבונים חניה פרטית?

בעל המקצוע שמבצע לכם את העבודה חייב להגיע אליכם לביקור מקדים על מנת למדוד את השטח של החניה ולייצר לכם שער במידות המדויקות. בנוסף, הוא יבחן את השטח שבו אתם רוצים להתקין את החניה וימליץ לכם מה נכון עבורכם מבחינה מקצועית. לדוגמה, אם השטח של המקום הוא דיי מצומצם, הוא ימליץ לכם להתקין שער הרמה שנפתח החוצה ולא גוזל מהמקום היקר של החניה הפנימית.

בנוסף, עליכם לדעת שעל החניה שלכם לקבל מעמד חוקי בטאבו, כלומר היא צריכה להיות חלק רשמי מהבית שלכם. לכן, אתם צריכים תחילה להוציא נסח טאבו של החניה מכיוון שהיא הולכת להיות מקורה. במצב כזה כמובן שתצטרכו לשלם ארנונה על החלק המקורה, קחו זאת בחשבון לפני שאתם מתקינים אותה. רק לאחר שאתם מקבלים את ההיתר המיוחל אתם יכולים להתחיל לבנות את החניה בבית הפרטי שלכם.

עיצוב השער

מילה לגבי העיצוב של השער – לפני שאתם מתקינים את השער אנחנו ממליצים לכם לעשות שיעורי בית ולהתרשם מהדוגמאות והצבעים השונים שיש בשוק כיום. בסופו של דבר, השער של החניה הוא הפנים של הבית ולכן כדאי שהוא יתאים לעיצוב הבית וישלים את כל התמונה העיצובית שלכם.

לסיכום

אם אתם מתכוונים לבנות חניה בבית הפרטי שלכם, עליכם לדעת שלשער החניה יש תפקיד מאד חשוב בתהליך. מומלץ מאד להתייעץ עם בעל מקצוע שיגיע אליכם לביקור מקדים בבית על מנת שיוכל לחוות את חוות דעתו לגבי השער המתאים.