טיולי רכיבה: 3 סינגלים מומלצים לרוכבי אופניים

טיולי רכיבה

מה יכול להיות יותר טוב מלקחת את אופני ההרים ולרכב כמה שעות בטבע? ישראל בורכה בכמה יעדים נהדרים ולוקיישנים עוצרי נשימה, ובאופן טבעי גם במסלולי רכיבה משובחים ומאד מגוונים. יש כל כך הרבה סינגלים נהדרים אבל במאמר הזה נתרכז בשלושה נבחרים. סקרנים?

רגע לפני שנתחיל, נזכיר שיש לקחת לרכיבה מספיק מים, מזון וציוד תיקונים. רק לאחר מכן, צאו לטייל באחד הסינגלים הנהדרים הללו:

סינגל יער חוף הכרמל

זהו סינגל שמתוחזק על ידי הקרן הקיימת לישראל. הוא נמצא באזור היפה של הר הכרמל, משקיף על חוף הכרמל המרהיב והייחודי. לאחר הטיול, תוכלו לשלב טבילה בים להתרעננות או אפילו ביקור באחת המסעדות באזור. אבל לפני כל זה – ניגש למסלול עצמו. זהו מסלול באורך כולל של 40 ק"מ כאשר ניתן כמובן לבחור לבצע רק קטעים ממנו. הוא מציע רכיבה מהירה וזורמת יחסית בנוף של עצי אורן, אלון ויער שנשאר ירוק במשך כל השנה.

מבחינה טכנית המסלול מתאים לכל הרמות כאשר הרוכבים היותר מנוסים יוכלו כמובן להתקדם במהירות גבוהה יותר. חשוב להתקדם במסלול רק בכיוון המיועד בכדי להימנע מתאונות עם רוכבים אחרים. הסימון במסלול הוא בצורה של טיפה – החלק המחודד בקצה הטיפה מצביע על כיוון הנסיעה המותר. המסלול הראשי מסומן בצבע צהוב עם סימון של רוכב אופניים שחור ואילו הלולאה הקטנה מסומן באדום עם רוכב בלבן.

טיולי רכיבה

סינגל יער טורען

סינגל של הקרן קיימת לישראל, שוב, מתוחזק ברמה גבוהה מאד וניכר שהייתה חשיבה על רכיבת הרים בתכנון שלו. זהו שביל שעובר בין צמחיה ירוקה ים תיכונית ומספק תצפית נופית כמעט מכל אורכו. למרות הצמחייה בסביבה, הסינגל עצמו חשוף לקרני השמש וחשוב להיערך לזה במיוחד בקיץ מבחינת מים והגנה מהשמש.

המסלול המומלץ הוא זה המלא שכולל 18 ק"מ של רכיבה שמשלבת מקטעי דאבל (שביל ג'יפים) וגם טיפוס. הכל מאוזן ומהנה כאשר הטיפוס לא עולה על 450 מטר במצטבר. קיים גם מסלול קצר יותר של כ13 ק"מ שמתאים לרוכבים ברמת כושר נמוכה יותר.

שביל פארק הירדן

המסלול השלישי בהמלצות שלנו הוא מסלול שמתאים לרוכבים בכל הרמות. הוא נמצא בפארק הירדן ומשלב בין נופים משגעים, ארכאולוגיה, צמחיה, מים ואפילו תצפית על ציפורים ממינים שונים, תלוי בעונת השנה.

במסלול תוכלו לבקר בתל בית ציידא שמקורותיו הם כנראה בעיר המקראית צר.

המסלול קצר יחסית, כ8 ק"מ והוא לא מהווה אתגר טכני חוץ ממקום אחד בו פזורות אבני בזלת על השביל. האטרקציה הייחודית למסלול היא הרכיבה בין צמחיית הנחל, ממש בתוך מעין מנהרה שהיא יוצרת משני צידי השביל. זהו מסלול מושלם למשפחות בהן יש גם רוכבים מאד מנוסים וגם כאלו שפחות. הסינגל הוא חלק מפארק שמנוהל בשיתוף עם החברה הכלכלית ליישובי גולן ומאפשר עוד פעילויות חוץ מרכיבה על אופניים.