איך משיגים חלפים לאופניים?

חלפים לאופניים

אופניים היו תמיד כלי תחבורה יעיל וזול – זול לרכישה, זול לתפעול וזול לתחזוקה. עם כניסתם של האופניים החשמליים בשנים האחרונות, חלה עלייה מטאורית בשימוש באופניים והם נהיו ממש אמצעי תחבורה לכל דבר ועניין.

אופניים חשמליים ובכלל אופניים מודרניים, עושים שימוש בטכנולוגיות חדשניות: חומרים קלים וחזקים, מערכות בלימה הידראוליות, מערכות הילוכים שקטות ומדויקות, בולמי זעזועים, מחשבי דרך ועוד. מהבחינה הזו, אופניים הם מוצר טכנולוגי לכל דבר ולעיתים הם יכולים להיות יותר מורכבים מקטנוע או אופנוע.

לאור העלייה בתפוצה שלהם ולאור המורכבות של האופניים עצמם, התפתח שוק משגשג של חלקי חילוף לאופניים. רוכבי אופניים מבינים כיום שתחזוקת האופניים היא עניין חשוב בכלי שיכול להגיע למהירויות של רכב. במאמר הזה נסקור כיצד להגיע לחלקי חילוף מתאימים ובמחיר הוגן.

תחזוקת אופניים – בואו נבין כיצד

ראשית היינו מתחילים בחלקי חילוף שמומלץ לרכוש כחדשים, ולא כיד שניה. מדובר בכל הרכיבים שקשורים למערכת הבלימה כולל רפידות בלם, פדלים, כבל בלם וכל המערכת ההידראולית. גם ידיות בלם מומלץ לרכוש חדשות, ולו כדי לוודא שאנחנו על הצד הבטוח.

חלקים שקשורים למערכת ההנעה כגון שרשרת, גלגלי שיניים אחוריים או גלגלי שיניים קדמיים צריך לרכוש בהתאמה מלאה לאלו הקיימים. אם אתם רוכשים יד שניה, וודאו שהשחיקה בהם מינימלית. תוכלו לעשות זאת על ידי בדיקה ויזואלית מול אותו חלק כאשר הוא חדש. כמו כן, מכלולי חשמל כמו סוללה ומנוע ניתן לרכוש משומשים, אבל כדאי לבדוק אותם על ידי מומחה. סוללה יכולה לאבד מיכולת ההטענה שלה וזהו נתון שניתן לבדוק ולכמת. לגבי אביזרי בטיחות כמו קסדה או מושב לילדים או לתינוקות – רצוי לרכוש רק חדשים ולבדוק את התקינה שלהם. למוצרים הללו בדרך כלל תהיה תקינה אירופאית או אמריקאית נוסף לזו הישראלית.

חלפים לאופניים

היכן נשיג חלקי חילוף לאופניים?

חלקי חילוף חדשים לאופניים ניתן להשיג בחנויות ובאתרים שונים. הקפידו לרכוש רק מעסקים עם ניסיון בתחום. חשוב שחלקי החילוף יתאימו בסופו של דבר לאופניים וגם לאופן שבו תוארו כאשר הזמנתם אותם. ישנן רמות שונות של חלקים. שימו לב שחלקים יקרים מאד יכולים להיות בעלי הבדלים זניחים על פני חלקים זולים יותר.

לגבי חלקי חילוף משומשים – תוכלו להגיע אליהם בלוחות המודעות השונים, בפורומים ולעיתים אפילו בחנויות מסוימות. זו יכולה להיות הזדמנות כאשר מדובר בחלקים שלא השתמשו בהם הרבה. זה קורה כאשר אנשים משדרגים את האופניים שלהם לחלקים יקרים יותר ומוכרים את החלקים הקודמים. במקרים רבים, אנשים שרכשו אופניים פשוט לא רוכבים עליהם, ואז יש לכם הזדמנות לרכוש ציוד כמעט חדש במצב טוב.

 

לסיכום, כאשר אנחנו מחשבים את העלות הכוללת של רכיבה על אופניים, נגלה שבאמת מדובר בדרך מאד חסכונית להתנייד. אחת ההוצאות היחידות שהן משמעותיות הן נושא חלקי החילוף לאופניים. מכיוון שזוהי אחת ההוצאות הבודדות, נמליץ ללכת על חלקים איכותיים ממקור אמין. רכיבה בטוחה!