נופשים על גלגלים: השכרת רכב לטיול משפחתי

השכרת רכב לטיולים הפכה כבר מזמן לנפוצה בקרב רבים, זאת הודות למגוון היתרונות שטמונים בתהליך. מה חשוב לדעת לפני ששוכרים רכב לטיול? ריכזנו בעבורכם את כל המידע הנחוץ בנושא.

טנדר, רכב שטח ואפילו רכב מסחרי

לא כולם מחזיקים ברכב שטח או ברכב מסחרי, ועל כן השכרת רכב הפכה לפתרון די שכיח בקרב לא מעט מטיילים. ניתן לבצע השכרת טנדר מחברת Suncar, או לחלופין לשכור רכב שטח ייעודי לטיולי 4X4. כמו כן, אם אתם מתכננים טיולי קמפינג בארץ, או טיולים ארוכי טווח, טוב לדעת שרכב מסחרי יכול להיות אידיאלי בעבורכם. נוסף על כך, אם במהלך הטיול אתם מתכוונים לצאת גם אל טיולי רכיבה (באופניים), חשוב לבחור ברכב שיאפשר לכם לאחסן את האופניים בבטחה.

היתרונות הטמונים בהשכרת רכב לטיולים

אם אין ברשותכם רכב פרטי, הרי שהשכרת רכב היא הפתרון האידיאלי ביותר. אבל למעשה, גם אם יש ברשותכם רכב, תוכלו ליהנות מלא מעט יתרונות במהלך ההשכרה.

למשל, תוכלו להתאים את הרכב לצרכי הטיול, ואף לבקש תוספות ייעודיות כמו מערכת GPS, דיבורית או אפילו כיסא לתינוק. כמו כן, את הרכב ניתן לאסוף מכל נקודה בארץ (תלוי בחברת ההשכרה כמובן), וזה נכון גם לגבי ההחזרה. מלבד זאת, לא תצטרכו לדאוג לתקינות הרכב או לגרירה במקרה הצורך, ולו כי חברת ההשכרה דואגת לכל הדברים הללו. יתר על כן, תוכלו לבחור בכל רכב שמעניין אתכם, ולבצע השכרה לפרק הזמן המתאים לכם (למשל ל24 שעות, לשבוע שלם או אפילו לחודש).

נופשים על גלגלים השכרת רכב לטיול משפחתי

אז מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על החוזה?

רגע לפני שתבחרו את הרכב האידיאלי ביותר, ותחתמו על חוזה מול חברת ההשכרה, חשוב לוודא מספר דברים:

  1. האם הרכב מתאים לצרכי הטיול שלכם? תכננו את מסלול הטיול ואת כל מאפייניו, ורק לאחר מכן תוכלו להגדיר לעצמכם את מאפייני הרכב. כמה מושבים צריך? האם יש צורך בתא מטען גדול במיוחד? האם אתם זקוקים לרכב 4X4?
  2. האם תנאי החוזה מתאימים לכם? החל מהמחיר ועד לתנאי ההחזרה של הרכב. חשוב לוודא את כל הפרטים הללו לפני חתימת החוזה. ופה נעצור להמליץ לקרוא את החוזה בעיון רב, ולשאול שאלות אם ישנו סעיף שאינו מובן לכם.
  3. ביטוחים – וודאו שלרכב יש ביטוח חובה וביטוח צד ג'.
  4. האם קיימת מגבלת קילומטר? יכול מאוד להיות שישנה הגבלת קילומטר פר יום, ואם כן – וודאו שזה מתאים לכם. כמו כן, כדאי לברר מראש אם קיימים גבולות גיאוגרפיים לנסיעה ברכב, ולהבין אם זה מתאים לכם או לא (למשל, יש חברות השכרה שלא מאפשרות להיכנס עם הרכב לשטחים).
  5. השתתפות עצמית – מה גובה ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה או תקלה ברכב?
  6. מהם תנאי ההחזרה של הרכב? ברוב המקרים תצטרכו להחזיר את הרכב כשמיכל הדלק מלא, ובשעה ספציפית למיקום ספציפי. שימו לב שאיחור בהחזרת הרכב עלול להוביל לקנס כספי.
  7. האם יש גיל מינימלי לנהיגה ברכב? האם גם נהג חדש יכול לנהוג ברכב? כמובן יש לשאול את השאלות הללו, רק אם הן רלוונטיות בעבורכם.

השכרת רכב לטיול היא פתרון נהדר, ויש לה מגוון רחב של יתרונות. אל תשכחו לוודא שהרכב מותאם לצרכיכם, שהמחיר משתלם ושתנאי ההשכרה אידיאליים בעבורכם.

נסיעה טובה!