מה צריך לבדוק כשרוכשים אופניים יד שניה?

אופניים יד שניה

רכישת אופניים היא צעד מתבקש – אופניים הם כלי התעבורה היעיל והשימושי ביותר ומצד שני הם מהווים דרך נפלאה לעשות ספורט, לבלות בטבע ואפילו בשביל להעביר זמן איכות עם המשפחה.

רכישת האופניים היא ההוצאה הגדולה, ולכן כדאי לשקול אותה היטב. ההחלטה ללכת על אופניים משומשים יכולה להיות מאד משתלמת. זה יחסוך לכם כסף ואפילו תוכלו לקבל דגם יותר משוכלל וחדיש. אם תרכשו אופניים משומשים בתבונה, זו יכולה להיות עסקה הרבה יותר משתלמת מרכישת אופניים חדשים. בואו נראה כיצד לעשות זאת:

ניתן לרכוש בחנויות אופניים ייעודיות

ראשית, ממש כמו ברכישת מכונית, ניתן לרכוש אופניים משומשים מחנות אופניים ואפילו לקבל עליהם אחריות לתקופה מוגבלת. היתרון הוא שאתם יודעים שיש מי שנותן לכם גב במקרה שיתגלו תקלות. יתרון נוסף הוא שברכישה מחנות, הם אחראים על תיקון התקלות הקטנות ויישור קו של האופניים: רפידות בלם, כבל בלימה, צמיגים וכו'. כאן תוכלו לקבל גם ייעוץ טוב באשר לדגם. החיסרון הוא כמובן במחיר שיהיה גבוה ממחיר של אותו זוג בשוק המשומשים.

אופניים יד שניה

כמה טיפים חשובים:

  • בקשו מספר שילדה ובדקו שלא מדובר באופניים גנובים.
  • כאשר רוכשים מאדם פרטי, חשוב לברר איתו קודם לכן את ההיסטוריה של האופניים. אם הוא מסודר, יהיו לו את הקבלות על הרכישה. בקשו ממנו לשלוח את המסמכים הללו לפני שתגיעו לראות את האופניים. כך תוכלו לקרוא לעומק על הדגם הספציפי הזה – מתי יצא לשוק, מה היו חוות הדעת עליו כשהיה חדש, ובכמה נמכרים אופניים חדשים כיום.
  • אם האופניים יקרים יחסית, היינו ממליצים לקחת אותם לבדיקה מקצועית ואיפוס בחנות. לפני כן, תוכלו לבצע כמה בדיקות בעצמכם עוד לפני בדיקת הרכיבה.
  • שילדה – בדקו שהשלדה ישרה. זאת ניתן לבדוק במבט מלמעלה, מאחור ומלפנים. בדקו שהגלגלים יושבים בצורה ישרה ושהם נמצאים על אותו מישור.
  • מכלולים – בדקו שהשרשרת איננה רפויה מידי ושגלגלי השיניים אינם שחוקים ושהם נראים אחידים. העבירו מבט על הבלמים ובדקו אם הידיות מאד שרוטות- ריבוי שריטות יכול להצביע על נפילות ותאונות.
  • גלגלים – הרימו את האופניים וסובבו את הגלגלים – בדקו שהם לא עושים שמיניות גדולות מידי. שמיניות קטנות ניתן לתקן, אם יש ממש קפיצות – יכול להיות שהחישוק דורש החלפה.

רכיבת מבחן

לבסוף, עלו על האופניים וקחו אותם לסיבוב. נסו לרכוב במישור בעלייה וגם בירידה. בעלייה האזינו לקולות וחריקות מכיוון התמסורת בעיקר. בירידה שימו לב לרעידות מהגלגלים וחוסר איזון של השלדה. כמו כן, בדקו את ההילוכים ומערכת הבלמים בנסיעה מהירה. נוסף על כך, נסו לרכב על האופניים בעמידה. אם אלו אופני הרים, קחו אותם לסיבוב בשביל עפר ובדקו את משככי הזעזועים.

 

לבסוף, זכרו שאופניים משומשים לא יהיו במצב מושלם. פה ושם יצוצו בעיות. מה שחשוב הוא להיות מודעים אליהם, לנסות להעריך את עלות התיקון שלהם ולהשתמש במידע הזה בזמן המיקוח על המחיר.