טיול רכיבה בהודו: טיול חוויתי שלא הכרתם

טיול רכיבה בהודו

הודו היא מדינת ענק המציעה מגוון עצום של אתרים, אטרקציות ונופים מתחלפים ועוצרי נשימה. במקום לבצע את הנסיעות דרך מוניות או רכב, ניתן במקום לקיים טיול רכיבה על אופניים – לחוויה אותנטית. מהם האתרים המומלצים ומה חשוב לדעת רגע לפני? להלן הפרטים.

טיול רכיבה בהודו: לפגוש את הודו מקרוב

הודו נחשבת לאחד היעדים האהובים ביותר ע"י מטיילים ישראלים, ולא בכדי. הנופים המתחלפים לצד האטרקציות כמו גם המחייה הזולה מובילים עשרות אלפי ישראלים לביקור בתת היבשת, כאשר אחת הדרכים הטובות ביותר לנוע בתוך המדינה והערים היא דרך טיול אופניים – ולא אוטובוס, רכבת או רכב מושכר. מדובר בטיולים אותם ניתן לבצע במקטעים קצרים יחסית כחלק מטיול יום או כמסע אופנים בלתי נשכח. היתרון של טיול אופניים הוא ברור: היכולת להגיע לכפרים ולערים באופן נגיש, חסכוני ובטוח באופן יחסי, וזאת בשל פיתוח מסיבי של תשתיות לאופניים שמתרחשות בכל רחבי המדינה וספציפית באזור גואה. מידע נוסף על גואה באתר visa-india מעניק לכם את האפשרות לתכנן את הטיול שלכם בצורה מושלמת, ובכך לנצל את השהות לטובת חווית נסיעה מרגשת. מהם האתרים המובילים בהם תוכלו לקיים את טיול הרכיבה שלכם? להלן הפרטים:

גואה

גואה היא המדינה הקטנה ביותר בתת היבשת אך גם המדינה שנחשבת למפותחת מאוד מבחינת תחבורה ותשתיות. בגואה תוכלו לקחת חלק בסיורי אופניים המתבצעים באופן קבוצתי ע"י מדריכי רכיבה מקצועיים שמעניקים לכם את כל המעטפת הדרושה לכם. דרך הרשמה לסיורים תוכלו להכיר תיירים מכל רחבי העולם כמו גם להשכיר אופניים למספר שעות, ובכך לעבור מחוף לחוף בגואה. כאמור, דרך אתר visa-india תוכלו לקבל המלצות לגבי מסלולים מומלצים גם לרוכבים חובבים וגם לרוכבים מנוסים שרוצים לכבוש את גואה – על אופניים.

לה-מנאלי

לה נחשבת לאחד האתרים היפים ביותר בהודו, וזאת בשל הנופים הירוקים שנשקפים מכל פינה. דרך מצוינת לספוג את המראות המרהיבים היא באמצעות טיול רכיבה שאורך בין חמישה לעשרה ימים, תלוי בקצב שלכם ובהתאם לתכנון מקטעים שחלקם עלולים להיות קשים – ולכן צריך להיערך מראש למאמץ גופני לא מבוטל. את השכרת האופניים ניתן לבצע בסוכנות נסיעות בלה ומשם לעבור את המישורי באמצעות אופניים, עד להגעה במנאלי. רצוי לבצע השוואת מחירים בין הסוכנויות בלה כמו גם לדאוג לציוד רכיבה הכולל נעלי ספורט, מעיל רוח, חם צוואר וכמובן אוכל.

אודייפור

מאחר ואודייפור היא עיר משופעת וקטנה באופן יחסי, אין צורך להשתמש במוניות או בתחבורה הציבורית אלא מומלץ לבצע השכרה של אופניים באחת מהסוכנויות בעיר. מדובר בדרך מעולה לנוע בין הסמטאות הצרות כמו גם להגיע לאתרים המפורסמים כמו מקדש ג'גדיש, מגדל השעון, שדרת האמנים וכמובן המבנה הוולי – מבנה היסטורי שנשמר מהמאה ה-18.

דרמסללה

צפון הודו מהווה מוקד משיכה אדיר למטיילים, לא מעט בשל הכפרים הקטנים שמציעים חווית אירוח יוצאת דופן. ניתן להשכיר בדרמסללה, שהיא יעד פופולרי לישראלים, אופניים למשך תקופה קצרה, ובכך להגיע מכפר לכפר באופן מהיר אך גם נגיש. שימו לב כי מדובר במסלול לא פשוט מאחר ודרמסללה בנויה כעלייה אחת גדולה, ועל כן רצוי להיערך מראש עם ציוד מתאים.

לסיכום, טיול אופניים המתבצע בהודו מהווה הזדמנות מעולה להכיר לעומק את הכפרים, ערים וכמובן נופים עוצרי נשימה – בין אם מדובר ברכיבה עצמאית או ביחד עם מדריך. מדובר באחד הטרנדים הבולטים של השנים האחרונות, ועל כן אם אתם מתכננים להגיע להודו – אל תפספסו את האפשרות של השכרת אופניים לטובת יצירת טיול חוויתי.