כל מה שרציתם לדעת על מנעולים לאופניים

מנעולים לאופניים

אופניים כיום הם כלי תחבורה לכל דבר. בין אם אלו אופניים חשמליים או אופניים רגילים, ההתפתחויות הטכנולוגיות יצרו כלים שהם יותר מהירים, יותר שימושיים, יותר קלים וגם יותר יקרים. בדיוק בגלל זה, אופניים הפכו לאחד המוצרים שהכי מועדים לגניבות. רבים משאירים את האופניים שלהם בחוץ או אפילו בחדר המדרגות. זה משאיר לגנבים הפוטנציאליים הרבה מקום וזמן פנוי לעבוד ולפרוץ אותם.

לאור זאת, התפתח שוק מנעולים שגם הוא מציע חידושים ושדרוגים שונים. חשוב כיום להשקיע במנעולים טובים וחשוב להבין כמה דברים בסיסיים בקשר אליהם.

בואו נעבור על הנקודות הכי קריטיות בבחירת מנעולים שיתאימו לצרכים שלכם:

מנעולים הם רק מעכבים

הבסיס לבחירת מנעול היא ההבנה שאין אף מנעול בעולם שיכול למנוע פריצה. מנעול טוב הוא בסה"כ מנעול שלוקח יותר זמן לפרוץ ומנעול שצריך כלים יותר מסובכים בשביל לפרוץ אותו. פורצים לא אוהבים להתעכב יותר מידי ולעשות רעש באותו מקום ולכן אולי יוותרו אם יראו מנעול טוב.

חשוב להתאים את המנעול לשימוש

בחניה קצרה, יספיק מנעול אחד. בהמתנה ממושכת תצטרכו שילוב של מספר מנעולים ואמצעי הגנה שונים: מנעול עיקרי ועוד מנעולים קטנים יותר לגלגלים ולאביזרים השונים.

חשוב לנעול את האופניים נכון

מה זה אומר? ובכן, זה אומר שצריך לנעול אותם לחפצים שאי אפשר להזיז כגון שער גדול. נעילה טובה היא כזאת שמקשה על הפריצה – למשל כאשר המנעול הוא לכיוון כביש סואן.

יש דירוג סטנדרטי למנעולים ורצוי לשים אליו לב

מנעולים שאינם מדורגים כלל או מנעולים שמקבלים דירוג נמוך – אינם שווים את הכסף מכיוון שניתן לפרוץ אותם ממש בשניות מועטות.

מנעולים לאופניים

מנעולי U הם מנעולים שעשויים משני חלקים קשיחים

המנעול והאנקול. אלו מנעולים שמספקים רמה גבוהה יותר של עמידות מפריצה לעומת מנעול שרשרת בסכום דומה. החיסרון הוא שהם מוגבלים מבחינת השימושיות. לעיתים יהיה קשה למצא חפץ שעליו אפשר לקשור את האופניים.

מה לגבי שרשראות?

שרשראות הן הפתרון הנוח אבל הן קצת יותר מועדות לפריצה. חשוב ללכת על אלו בסטנדרט הגבוה ביותר ולשלב עוד אמצעי נעילה שונים.

מנעולים קטנים

מנעולים קטנים יכולים להיות פתרון נהדר למי שיש מקום קשירה קבוע עם שרשרת מקובעת. כך, השרשרת המקובעת יכולה להיות מאד כבדה (לא רוכבים איתה, אז זה לא משנה) בעוד אנחנו רק סוחבים את המנעול הקטן יחסית. כמו כן, מנעולים קטנים יכולים לשמש אותנו גם בשביל לאבטח אביזרים שונים כגון מושב, מצבר או גלגלים. רצוי גם לנעול את האופניים בשני מנעולים שונים לכל חפץ חיצוני.

 

לסיכום, חשוב לזכור אבטחת אופניים היא נושא יותר רחב מהמנעול עצמו. חשוב תמיד לתת את הדעת למיקום בו משאירים את האופניים – שיהיה מקום בו יש תנועת אנשים ובכלל, מקום שקשה להגיע אליו עם כלים גדולים לפריצה. יש יחס ישיר בין עלות המנעול לאיכות שלו ולכן הגיוני שעם העלייה במחיר האופניים שלכם, תשתמשו גם במנעול יותר יקר שייתן הגנה טובה יותר.